İngiltere, Koronavirüsten Hayatını Kaybedenlerin Ne Kadarının Çift Doz Aşılı Olduğunu Açıkladı

İngiltere, 2 Ocak ila 2 Temmuz aralığındaki dönemde COVID-19'dan ölen insanların sayısını açıkladı. Açıklanan veriler, aşı karşıtlığının sonucunun ölüm olduğunu gözler önüne seriyor. Zira iki doz aşı vurulan insanlar, ülke genelindeki ölümlerin yalnızca yüzde 1,2'sini oluşturuyor.
14 Eylül 2021 12:39

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi, 2021 yılı COVID-19 kaynaklı ölüm sayılarını açıkladı. 2 Ocak ila 2 Temmuz aralığını kapsayan rakamlar, aşı karşıtlarının canını sıkacak türden. Zira 2021'de İngiltere'de COVID-19'dan hayatını kaybeden insanların yalnızca yüzde 1,2'si, iki doz koronavirüs aşısı yaptırmış kişilerden oluşuyordu. 

İngiltere'nin açıkladığı verilere göre 2 Ocak ila 2 Temmuz aralığında 51 bin 281 kişi, COVID-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Bunların 38 bin 964'ü, koronavirüs aşısını bir doz bile yaptırmamış olan kişilerden oluşuyordu. 458 kişi ise ikinci doz koronavirüs aşısını yaptırdıktan en az 21 gün sonra hayatını kaybetmişti. İkinci dozu vurulduktan 14 gün sonra yapılan PCR testi pozitif çıkan 256 kişi de hayatını kaybedenler arasındaydı.

Koronavirüs aşılarının hastaneye başvuruyu engelleme oranı, yüzde 94
 

İngiltere Kamu Sağlığı Kurumu tarafından yapılan açıklamalarda, koronavirüs aşısının hastaneye başvuruyu ciddi anlamda engellediği görülebiliyor. Zira istatistiklere göre koronavirüs aşı sürecini tamamlamış İngilizlerin yüzde 94'ü, hastalığa yakalansalar bile hastaneye başvuracak duruma gelmiyorlar. Dünya genelinde yeni bir pik yaşanmasına yol açan delta varyantı da bu istatistiğin içerisinde yer alıyor.

WEBTEKNO

İNTERNET BASIN SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #