ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ FATURALARINA İNDİRİM TALEBİ

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, elektrik ve doğal gaza pandemi indiriminin şart olduğunu söyledi.
16 Eylül 2020 06:33

Pandemi nedeniyle evde kalma süresi artan vatandaşın elektrik ve doğalgaz tüketimi yükseldi. Pandemi döneminde yüz binlerce kişinin işten çıktığı, işyerini kapattığı veya faaliyetlerine ara vermek zorunda kaldığının unutulmamasını isteyen Palandöken, yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“EPDK verilerine göre, pandeminin ilk çıktığı ve sıkı tedbirlerin alındığı Mart-Nisan-Mayıs aylarında elektrik tüketimi geçtiğimiz yıla göre meskenlerde yüzde 5,5 artarken, ticarethanelerde genelge ile belirli süre kapalı olmasından kaynaklı yüzde 26 azaldı. Doğalgaz tüketimi ise aynı dönemde meskenlerde aynı kalırken, ticarethanelerde yüzde 34 azaldı. Evlerde kaldığımız süreçte elektriği daha çok kullanırken, esnafımızın ise dükkanı kapalıyken çalışan cihazlar nedeniyle ve açıldığında ise iş azlığından kaynaklı elektrik ve doğalgaz faturası ödemeye devam etti.”

KAYDA DEĞER BİR İNDİRİM ŞART

Elektrik ve doğalgaza kayda değer bir kış indirimi yapılmasını talep eden Palandöken, “Elektrik ve doğalgaz tüketiminin yoğun olacağı günlere gireceğiz. Bu yıl ve önümüzdeki yıl hiçbir zam yapılmaması ile birlikte indirim de yapılması milyonlarca aboneyi sevindirecektir” ifadelerini kullandı.

AYDINLIK

İNTERNET BASIN SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #