"Ben Kralım" demedi sıraya girdi

İsveç’in 75 yaşındaki Kralı Karl Güstaf ile eşi Kraliçe Silvia, ilk doz koronavirüs aşısını yaptırdı.   
16 Ocak 2021 13:12

İsveç’in 75 yaşındaki Kralı Karl Güstaf ile eşi Kraliçe Silvia, Krallık Sarayı’nda patenti Türeci- Şahin çiftine ait ilk doz koronavirüs aşısını yaptırdı. 26 Aralık’ta başlayan aşılama çalışmaları sürdürülürken, Krala bir öncelik tanınmadı. Kral ve ailesi de herhangi bir öncelik talebinde bulunmadı; yaş sıraları geldiği için aşı oldu. Krala ve Kraliçeye, İsveç yurttaşlarına  vurulan aşının aynısı yapıldı

Kral Karl Güstaf, aşı yaptırırken yaptığı açıklamada, “Ülkemizde Covid 19’a karşı kapsamlı bir aşılama sürdürülüyor. Sağlık çalışanları ve yaşlılardan sonra sırası gelen herkesin aşı yaptıracağına inanıyorum. Böylece, bütün ülke halkı olarak bu kâbusu hep birlikte geride bırakacağız” dedi.

27 Aralık’ta başlayan aşı kampanyası sırasında ilk aşı, bakımevinde kalan en yaşlı bir kadına yapıldı. Aşı sırası gelen Kral ve Kraliçeden sonra, Bakanlar, milletvekilleri, siyasi parti liderleri de herhangi bir önceliğe sahip olmadan, yaş sıraları geldiğinde aşı yaptıracaklar.

ODA TV

İNTERNET BASIN SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
rwqesdfwdsz
Sitemizde küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, yabancı karakter kullanılan ve suç teşkil eden yorumlar yayınlanmamaktadır. Yorumunuz yukarıdaki gerekçelerden herhangi biri nedeniyle yayınlanmamıştır.