BELEDİYE PERSONELİ MERKEZİ ALIMLA YAPILSIN

Emlak ve Emlak Yönetimi mezunları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına merkezi alımla personel istihdamını istediler. KPSS ile personel alımında  belediyelerin ilgili birimlerinde ‘’3301’’ nitelik kodlu ‘’Emlak ve Emlak Yönetimi’’ bölümünü tercih etmeleri istenen talep yazısında şu ifadeler kullanıldı:
02 Kasım 2020 07:38

Kentlerin ekonomik ve sosyal yönden gelişmesinde belediyelerimizin tartışmasız önemli bir rolü vardır.  Kentin temizlik, zabıta, itfaiye hizmetleri, nikah işleri, sağlık, mesleki eğitim, alt ve üstyapı, ulaşım gibi hizmetlerinin belediyelerimiz aracılığıyla yürütülmesinin yanı sıra rayiç bedel belirleme, imar, emlak ve istimlak işleri,  sosyal konut projeleri vb. gibi ekonomik iş ve hizmetler de belediyelerimizin öncülüğünde yürütülmektedir.

Bilindiği gibi kentlerimizin en büyük sorunu tartışmasız çarpık kentleşmedir. Çarpık kentleşmenin pek çok sebebi mevcuttur ve bu sebepler aynı zamanda kentlerimizi içinden çıkılmaz sorunlarla baş başa bırakmaktadır. Bu sorunların kısa ve uzun vadede çözülmesi belediyelerimizin kontrolünde gerçekleşen imar faaliyetleri ve konut politikalarına bağlıdır. 

Belediyelerimiz sosyal konut projelerinin haricindeki tüm emlak faaliyetleriyle de yakından ilişkilidir. Belediyelerimizin mülkiyetinde bulunan taşınmazların satış, ihaleyle ve hisseli satış, kiralama, devir, taksim ve trampa, tevhid, ifraz gibi akitli ve akitsiz işlemlerin yanında belediyeye taşınmaz bağışı ile ilgili işlemler, kamulaştırma işlemleri, belediyenin gayrimenkul envanterinin tutulması ve daha pek çok gayrimenkulle ilgili iş ve işlemleri yapmak, 2 yıl boyunca bu mesleğin tahsilini görmüş ‘’Emlak ve Emlak Yönetimi’’ meslek elemanlarına düşmektedir. Belediye yönetimince belirlenmiş görevleri layıkıyla yapacağımızdan siz değerli yöneticilerimizin en ufak bir kuşkusu olmasın.

‘’3301’’ nitelik koduna sahip ‘’Emlak ve Emlak Yönetimi’’bölümünden mezun gençler olarak Belediyelerimizin  Emlak Yönetimi Daire Başkanlıklarına bağlı Emlak ve İstimlak Müdürlükleri,Kentsel Dönüşüm, Mesken Müdürlükleri, Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlükleri veya İmar ve Şehircilik Daire Başkanlıklarına bağlı birimlerde görev alabileceğimiz hususunu siz değerli yöneticilerimizin bilgisine sunuyoruz.

Yeni çıkan yönetmelik çerçevesinde KPSS atamalarında belediyelerin ilgili bİrimlerinde ‘’3301’’ nitelik kodlu ‘’Emlak ve Emlak Yönetimi’’ bölümünü tercih etmenizi siz değerli yöneticilerimizden talep ediyoruz.

Muhammed Afacan

internetbasin.com
Bu haberin tüm hakları internetbasin.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İNTERNET BASIN SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #